Osobní tréninky zdravotního cvičení

Zdravotní cvičení je vhodné pro ženy i muže všech věkových kategorií. Vychází ze znalostí anatomie a pohybového systému. Využívá cviky, které udržují svaly v rovnováze nebo odstraňují svalovou dysbalanci. To znamená, že svaly, které mají tendenci ke zkrácení, protáhne. Naopak svaly, které pracují fázicky a mají tendenci k ochabnutí, posílí.   Dává důraz na správné dýchání a cvičení s plným vědomím a chápáním, proč zrovna cvičíme to, co cvičíme.

Individuální trénik:
spočívá v individuálním přístupu ke klientovi. Je zaměřeno zejména na pochopení vlastního těla.Cvičení je zaměřeno na konkrétní potřeby klienta / skoliotik, kyfotik, hypermobilita, výhřez, rehabilitace kloubů atd/ .Učím klienta správné držení těla a jednoduché cviky používat v běžném denním stereotypu. Po několika lekcích je klient schopný cvičit samostatně doma.

Individuální cvičení - mini skupina 4- 5 cvičenců
Hodina je zaměřena zejména na pohybový aparát, prevenci bolesti zad a kloubu. Učíme se správně držení těla, protahujeme zkrácené svaly a ochablé svaly posilujeme. Cvičíme s váhou svého těla a později i s náčiním (gymbaly, overbaly, míče, balanční podložky, popruhy.)

SM systém  cvičení dle metody  MuDr. Richarda Smíška

Pro klienty, kteří mají problémy s bolestmi zad i pro ty, kteří  jim chtějí předejít.

SM systém posiluje oslabené a zároveň protahuje zkrácené svaly, tím navrací tělu optimální pohyblivost, stabilizuje chůzi.
Je to metoda cvičení se speciálním elastickým lanem, která Vás naučí správně zapojovat svaly do spirálních řetězců. Tato zřetězení vytváří v těle trakční sílu vzhůru, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby a tím umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. Zvětšením meziobratlového otvoru se zároveň zmenší tlak na nervový kořen, způsobující vystřelující bolest do končetin. Páteř se vyrovnává do střední linie. 
Tato metoda je vhodná zejména pro klienty s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, klienty s akutním výhřezem ploténky a pro klienty se  skoliózou. Dále je  ( golfisti, tenisti, hokejisti...) pro zlepšení svých výkonů.
Cvičení je vlastně  vhodné úplně pro každého.  
SM systém cvičí děti od 5 let  až po seniory,  cvičí se také v těhotenství. 
 


 


 

Kdy: Individuálně- dle domluvy,
Kde: Zdravotní cvičení- fitness Vyšší Brod, fitness Lipno