Rekondiční masáže

Švédská klasická masáž

V západních zemích se švédská masáž považuje za základní "klasickou" formu masáže.
Představuje systém masážních hmatů, mezi které patří různé typy hnětení, tření, vytírání a tepání. Cílem masáže je navodit dokonalé uvolnění celého těla a rekondici organismu. Vlivem klasické masáže se uvolňuje svalstvo, zvyšuje prokrvení a podporuje se regenerační schopnost celého těla.

Medová masáž

Díky výživným látkám obsaženým v medu a technice masážních pohybů dochází k vyplavování toxinů - škodlivých látek nahromaděných v těle, které trvale oslabují imunitu člověka.

Lávové kameny

Za pomocí speciálních masážních hmatů a pomocí tepla z lávových kamenů je dosaženo mimořádného relaxačního prožitku a maximálního uvolnění zatuhlých svalů. Kombinace tepla, doteku a vůně aromatických olejů tuto masáž řadí mezi královny masáží. 

Čínská energetická masáž

Podstatou čínské energetické masáže je obnovovat a harmonizovat tok energie v akupunkturních drahách. Energetická masáž se používá při nervové regulaci a pro nastolení energetické rovnováhy. 

Breussova masáž

Breussova masáž je jemná energetická masáž s regeneračními účinky na páteř. Vyživuje ploténky, zlepšuje prokrvení, výživu i okysličení jednotlivých obratlů. Breussova masáž je masážní metoda, která uvolňuje napětí a tenzi okolo páteře a odstraňuje bolesti zad. 

Sportovní masáž

Sportovní masáž je uspořádaný soubor masérských hmatů, pomáhajících sportovcům zbavovat se únavy nebo připravovat se na podání plného výkonu.

Dětská masáž

Tato masáž je přizpůsobena dětem. Používají se velmi jemné masážní tahy, které mají za cíl regenerovat svaly, zbavit dítě napětí a neklidu. 

Reflexologie nohou a rukou

Metoda kterou lze použít jako úžasný prostředek k prevenci zdraví, diagnostice a vyrovnání energií v dráhách těla. Stěžejním cílem reflexní masáže je právě celkové obnovení energie v těle. Obrazy všech orgánů, žláz a ostatních části těla, včetně páteře, kloubů a svalů, se promítají na dlani ruky a ploskách nohou. Technikou reflexního působení na příslušná místa můžeme pozitivně ovlivnit veškeré procesy v těle. Jejich správnou stimulací je možné, díky zvláštním reflexním spojům, zásadně ovlivnit zdravotní stav.

Dornova metoda

Základním principem Dornovy metody je šetrné manuální navrácení kloubů a špatně usazených obratlů do původní (ideální) pozice. Její pomocí mohou být přesně uvedeny do správné polohy vysunuté obratle, skoliozy, odstraněny akutní i chronické bolesti zad a kloubů, a to za aktivní účasti pacienta. Podstatou a hlavním rozdílem od klasické chiropraxe je nenásilí. Nepoužívá se zde žádné trhnutí. Celá terapie se provádí pomocí tlaku palce či dlaně za pohybu pacienta, díky tomu se zajistí zdravé a bezpečné uložení do původního stavu.

Lávová záda

Tato masáž je určena pro ty, kteří milují teplo, citlivě reagují na chlad a všechno se jim odráží tenzí v šíji, páteři nebo bedrech. Teplem z lávových kamenů nejprve záda uvolníme a následně důkladně zpracujeme.