Proč  a kdo ...

Jmenuji se Štěpánka Somolíková, narodila jsem se v Kaplici a v jejím blízkém či vzdálenějším okolí jsem do téměř 30let žila.

 Samu sebe, rodinu i vše, co k životu potřebuji, jsem poté našla v Lipně nad Vltavou. 

Jsem vdaná, mám dva syny, dvě téměř vlastní dcery a psa boxera.


Svalovou problematikou, regenerací a prevencí jsem se začala zabývat, protože celý život sportuji. Fitness, jogging, pilates, joga, BOSU, TRX. Doma mám fotbalové nadšence a stále nás někde něco bolí...

Rekvalifikační kurz pro sportovní a rekondiční masáže ve vzdělávacím centru Edu Spa College byl startovním výstřelem mého profesního zaměření. Účinky, prožitek, technika i samotná podstata masáží mě naprosto bezvýhradně nadchla. Praktiky a vědomosti si stále rozšiřuji na dalších kurzech. Snažím se získané informace, techniky a styly obratem aplikovat do své praxe. Získávám tak zpětnou vazbu, co opravdu funguje.

Téměř současně jsem si chtěla udělat pořádek ve vědomostech v oblasti stravování. Každá publikace tvrdila něco jiného, chtěla jsem se zdravě a dietně stravovat, ale nedokázala jsem se v nadbytku informací orientovat. 

Rekvalifikační roční kurz Poradce pro výživu jsem absolvovala ve Škole přírodní medicíny Kamatre v Českých Budějovicích. Toto odvětví je velice diskutovaným tématem odborníků. Já jsem si i na sobě vyzkoušela, kdy, co a jak zabírá, motivuje a demotivuje. Tyto zkušenosti se snažím předávat dál.

Následně jsem chtěla rozumět tomu, proč nás bolí tady, když děláme tohle a jak to udělat, aby nás nebolelo. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se vrhnu i na problematiku tělovýchovy. Tento rekvalifikační kurz Zdravotní tělovýchovy jsem po velkém úsilí úspěšně absolvovala v centru IQ pohyb akademie pilates a fitness Daniela Müllera a Zbyňka Petra. Nauka o pohybu se stala mou další vášní. 

Certifikáty

Fotogalerie