Skupinové cvičení


BOSU®

Cvičení na BOSU® je vhodné pro ženy i muže všech věkových kategorií.

BOSU® je výjimečné v tom, že zapojuje nejen vědomě ovládané svaly, ale i hluboké kosterní a další důležité svaly, které vinou moderního životního stylu nepoužíváme a které zajišťují správné držení těla. Ochablost těchto svalů pak zapříčiňuje velmi časté bolesti zad a kloubů.

BOSU® Balance Trainer byl původně vyvinutý pro rehabilitaci. Cvičení BOSU® komplexně posiluje svaly celého těla, zpevňuje šlachy a vazy, zajistí lepší koordinaci pohybu, držení těla a jako každá fyzická aktivita má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém a redukci tuku. Odměnou vám tedy bude štíhlejší postava, pevnější tělo a pravidelné cvičení může pomoci i odstranit bolesti zad a šíjových svalů.


SM systém
cvičení dle metody MUDr. Richarda Smíška

Pro klienty, kteří mají problémy s bolestmi zad i pro ty, kteří jim chtějí předejít.

SM systém posiluje oslabené a zároveň protahuje zkrácené svaly, tím navrací tělu optimální pohyblivost, stabilizuje chůzi. Je to metoda cvičení se speciálním elastickým lanem, která vás naučí správně zapojovat svaly do spirálních řetězců. Tato zřetězení vytváří v těle trakční sílu vzhůru, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby, a tím umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. Zvětšením meziobratlového otvoru se zároveň zmenší tlak na nervový kořen způsobující vystřelující bolest do končetin. Páteř se vyrovnává do střední linie.

Tato metoda je vhodná zejména pro klienty s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, klienty s akutním výhřezem ploténky a pro klienty se skoliózou. Cvičení je vhodné úplně pro každého, jako doplňující cvičení jej pro zlepšení svých výkonů využívají sportovci - golfisté, tenisté, hokejisté a další. SM systém cvičí děti od 5 let až po seniory, cvičí se také v těhotenství.


Zdravá záda

Cvičení nazvané Zdravá záda vychází ze znalostí anatomie a pohybového systému. Využívá cviky, které udržují svaly v rovnováze nebo odstraňují svalovou dysbalanci. To znamená, že svaly, které mají tendenci ke zkrácení, protáhne. Naopak fázické svaly, které mají tendenci k ochabnutí, posílí. Dává důraz na správné dýchání a cvičení s plným vědomím a chápáním, proč zrovna cvičíme to, co cvičíme.


Pilates

Pilates je cvičební systém, který posiluje tělo a zlepšuje jeho držení. Důraz je přitom kladen na správné dýchání, koncentraci, kontrolu pohybů a plynulost cviků. Cviky se zaměřují na posílení tzv. silného centra (oblast beder, břicha od pupku dolů a hýždí), ze kterého všechny pohyby vycházejí.